17-06-2019 09:08
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
BYĆ JAK WIKTOR KAJA, CZYLI XVII DZIEŃ PATRONA SZKOŁY (17 maja 2019 r.)

   Każdego roku, właśnie w maju, miesiącu w którym cała przyroda budzi się do życia, obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona - powiedziała dyrektor Zofia Boć-Sosnowska rozpoczynając szkolną uroczystość. Imię patrona to dla całej społeczności szkolnej nie tylko powód do dumy, ale i ważne zobowiązanie, które powinno być inspiracją do podejmowania kolejnych działań. Posiadać Patrona to wielki zaszczyt, a postępować zgodnie z Jego przekonaniami to niełatwy obowiązek - zaakcentowała dyrektor szkoły.
   Wiktor Kaja - przedwojenny kierownik białośliwskiej szkoły został jej patronem w 2002 roku.

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

   Podczas uroczystości Dnia Patrona wręczono uczniom nagrody w corocznie organizowanym konkursie wiedzy o Wiktorze Kaji. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali: I m. Dobrosława Coblewska (5e), II m. Julia Rolbiecka (6a), III m. Florian Kozłowski. Nagrody uczniom wręczyli wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski oraz przewodnicząca rady rodziców Ilona Gromotka. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom gratulujemy!

KONKURS PAPIESKI

   Tegoroczny konkurs plastyczny „Święty Jan Paweł II Przyjaciel Dzieci” spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Nagrody w konkursie wręczył wójt gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski oraz przewodnicząca rady rodziców Ilona Gromotka podczas szkolnych obchodów Dnia Patrona.
   W poszczególnych kategoriach klasowych nagrodzono: (klasy I-III) I m. Marcelina Ramusiewicz, II m. Karol Gorzuch, III m. Zofia Miedzińska, wyróżnienie Maksymilian Rusin; (klasy IV-VI) I m. Nikola Kajetańczyk, II m. Oliwia Łoś, III m. Katarzyna Bureta, wyróżnienie Wiktoria Czyż. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom gratulujemy!

WYCIECZKA DO PODANINA (16 maja 2019 r.)

   Kolejna grupa uczniów - tym razem z najmłodszych klas, wyjechała w nagrodę na wycieczkę. Byli to uczniowie, którzy w ramach akcji i współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 16 "Bażant" w Białośliwiu zebrali w okresie jesiennym największą ilość kasztanów i żołędzi. Tym razem uczniowie udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Podanin, gdzie uczestniczyli między innymi w edukacyjnych zajęciach z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: Arleta Iwanowicz i Romualda Słodowicz.

SIÓDMOKLASIŚCI I ÓSMOKLASIŚCI W KARPACZU I PRADZE

   Karkonosze oraz najpiękniejsze zakątki Kotliny Jeleniogórskiej stały się celem kilkudniowej wycieczki krajoznawczej uczniów klas siódmych i ósmych. Mimo, że docelowym miejscem wycieczki stał się urokliwy i pięknie położony Karpacz, to w programie wyjazdu znalazł się również jednodniowy pobyt w czeskiej Pradze. Opiekę nad uczestnikami szkolnego wyjazdu sprawowali: Wojciech Kubiński, Dorota Świtała, Hanna Bogdańska oraz Ewa Rutkowska.

NAGRODZONO NAJPIĘKNIEJSZE KARTKI WIELKANOCNE (15 maja 2019 r.)

   W ostatnich dniach nagrodzono uczniów w szkolnym konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka wielkanocna", którego organizatorem była Malwina Rzonska. Spośród wielu prac jury nagrodziło uczniów w dwóch kategoriach: (klasy I-III) I m. Zofia Miedzińska, II m. Julia Słysz, III m. Oskar Wiśniewski; (klasy IV-VIII) I m. Maja Łukasik, II m. Julia Miedzińska, III m. Kacper Szawłowski.
   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

DZIEŃ PATRONA 2019
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

   UWAGA ÓSMOKLASIŚCI I GIMNAZJALIŚCI!
   W dniach 13-31 maja trwa elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Rekrutacja w powiecie pilskim przeprowadzana jest przez stronę internetową: www.pila.edu.com.pl

W NAGRODĘ WYCIECZKA DO DOBRZYCY (6 maja 2019 r.)

   W okresie jesiennym uczniowie szkoły podstawowej, w ramach współpracy z Kołem Łowieckim nr 16 "Bażant" w Białośliwiu, uczestniczyli w akcji zbierania kasztanów i żołędzi. Uczniowie, którzy wykazali się największą ilością zebranych surowców w nagrodę wzięli udział w wycieczce do "Punktu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dobrzycy" znajdującym się w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: Dorota Świtała i Romualda Słodowicz.

INFORMACJA
WYWIADÓWKI
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła