22-01-2019 18:01
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
"TO WŁAŚNIE TEGO WIECZORU..." - IV EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

   Już po raz czwarty odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Magia Świąt Bożego Narodzenia w poezji", nad którym patronat objęła Rada Gminy Białośliwie. Ogółem do recytatorskich zmagań zgłosiło się dwudziestu dwóch recytatorów, dlatego konkurs ten w tym roku przebiegał w dwóch etapach. Po pierwszych przesłuchaniach jury wyłoniło dziesięcioro finalistów: Oksanę Skulynets, Igę Kubacką, Zofię Bizon, Martynę Wionczek, Wiktorię Góra, Julię Napierałę, Dobrosławę Coblewską, Maję Janeczko, Jana Bartoszka i Victorię Konieczną. Ich recytację oceniało jury w składzie: pan Piotr Janeczko - Radny Gminy Białośliwie, nauczycielka języka polskiego - pani Lucyna Wocka-Mickiewicz oraz pani Karina Kubiak - pedagog szkolny. Konkurs wspaniale poprowadziła uczennica klasy ósmej - Oliwia Ciepłuch. Jury z pewnością miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż recytatorzy przepięknie i po mistrzowsku zaprezentowali wybrane przez siebie teksty poetyckie.
   Laureatką IV edycji recytatorskich zmagań została Iga Kubacka, drugie miejsce zajęła Maja Janeczko, trzecie miejsce zdobył Jan Bartoszek. Publiczność, która przysłuchiwała się nastrojowej recytacji, postanowiła nagrodzić Martynę Wionczek.
   Organizatorki konkursu, Justyna Kromulska i Hanna Dominiak, składają serdeczne podziękowania przede wszystkim Radnym Gminy Białośliwie za sfinansowanie zakupu nagród książkowych dla finalistów. Dziękują również jury, prowadzącej konkurs oraz wszystkim jego uczestnikom.


JAK POWSTAJĄ BOMBKI, CZYLI ZWIEDZANIE FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH

   Dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie – to cztery etapy powstawania choinkowej bombki. Taki manufakturowy proces produkcyjny mogli poznać uczniowie klas drugich, którzy w poniedziałek 17 grudnia zwiedzili “Fabrykę szklanych ozdób choinkowych – KADPOL” w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją była możliwość własnorecznego dekorowania czterech bombek w różnych rozmiarach oraz zakupy w zakładowym sklepie.
   Podczas pobytu w Gnieźnie uczniowie zwiedzili również znajdującą się na Wzgórzu Lecha katedrę, która zaliczana jest do jednych z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej w Polsce. Katedra jest miejscem pochówku świętego Wojciecha - Patrona Polski oraz odbyło się w niej pięć koronacji królewskich.
   Opiekę nad drugoklasistami sprawowali nauczyciele: Julita Posert, Romualda Słodowicz i Wojciech Coblewski.

WIZYTA W NOWOCZESNYM I INTERAKTYWNYM TORUŃSKIM MŁYNIE WIEDZY

   Grupa uczniów - w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego, udała się w sobotę 15 grudnia do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Jest to interaktywne miejsce gdzie promuje się nowoczesną komunikację naukową. Zwiedzający mogą tu samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznać prawa przyrody, uczestniczyć w różnorodnych warsztatach tematycznych. Na przestrzeni 5 tys. m², na 6 kondygnacjach znajduje się przestrzeń wystawiennicza, pracownie naukowe, sale ekspozycyjne. A wszystko to w zaadaptowanym gmachu zabytkowych XIX-wiecznych dawnych młynów. Celem wyjazdu było wzbudzenie wśród uczniów ciekawości świata poprzez zainteresowanie ich naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Arleta Iwanowicz, Dorota Świtała i Piotr Coblewski.

GWIAZDKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

   Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” był organizatorem Gwiazdkowego Turnieju Unihokeja, który odbył się 14 grudnia w szkolnej hali sportowej. Turniej zorganizowano w ramach projektu grantowego oraz otrzymanego dofinansowania na zakup wyposażenia do gry w unihokeja oraz zwiększenie aktywności fizycznej uczniów. Dofinansowanie otrzymano ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”.
   Do szkolnego turnieju, który przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, zgłosiło się 10 uczniowskich drużyn. W wyniku rozgrywek wyłoniono trzy zwycięskie zespoły: I miejsce – VIa, II miejsce – VIb, III miejsce – Vb. Najlepszym zawodnikiem okazali się: Michalina Gieroś i Mateusz Siej, natomiast najlepszym bramkarzem: Julia Rolbiecka i Igor Zawadzki. Gratulujemy!

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM
SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

   Siedem uczniowskich drużyn z klas IV-V rywalizowało ze sobą w szkolnych zmaganiach Turnieju Piłki Halowej, który został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego – Wojciecha Kubińskiego i Adama Piosika. Sportowe zmagania wsparte zostały również ze środków finansowych Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – za które zakupione zostały nagrody dla zwycięskich drużyn oraz słodycze i napoje dla wszystkich zawodników. Zwycięskie drużyny to: I miejsce - Va, II miejsce - Ve, III miejsce – IVb. Gratulujemy!

AWANS DO FINAŁU MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W UNIHOKEJU

   W piątek – 7 grudnia, w Siedlcu drużyna uczniów wywalczyła II miejsce (ulegając gospodarzom) w Półfinale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju. Tym samym chłopcy zapewnili sobie awans do ścisłego finału wojewódzkiego, który to zostanie rozegrany w najbliższym czasie. Gratulujemy!
   Drużynę tworzyli: Igor Barteczka, Hubert Charczynski, Patryk Ciesielski, Jakub Frankowski, Wiktor Klejna, Igor Michalski, Jakub Michałek, Dominik Wojciechowski, Tymoteusz Wotzka, Jakub Wyrobek oraz opiekun Adam Piosik.

INFORMACJA
TRZECIOKLASIŚCI W TORUNIU

   Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Starego Miasta, wizyta w Planetarium oraz wypiek i zdobienie pierników – to główne atrakcje wycieczki uczniów klasy trzeciej do Torunia. Dodatkowym urozmaiceniem wyjazdu była możliwość spędzenia czasu na Rynku Staromiejskim, gdzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W kolorowych kramach można było kupić liczne wyroby rękodzieła: biżuterię, stroiki świąteczne, ceramikę, obrazy, kartki świąteczne, bibeloty, wyroby ze skóry, wełny i drewna, a także swojskie wędliny, słodycze, miody i sery. Opiekę nad trzecioklasistami sprawowała wychowawczyni Arleta Iwanowicz oraz Piotr Coblewski.

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALISTÓW NA PÓŁMETKU...

   Trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych - w dniach 4-6 grudnia, przystępują do próbnego egzaminu. Umożliwia on sprawdzenie dotychczasowej wiedzy i umiejętności uczniów oraz przygotowuje do realiów właściwego egzaminu. Próbne arkusze egzaminacyjne są opracowywane przez wydawnictwo Operon i wzorowane na testach przygotowywanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie – podczas trzech dni próbnego egzaminu, mają do rozwiązania sześć testów z następującego zakresu przedmiotowego: historia/wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

INFORMACJA - REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH 2019/2020
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła