21-08-2019 20:47
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
BEZPIECZNA SZKOŁA
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW
JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED AGRESJĄ PSA - POKAZ SZKOLENIOWY

  We wtorek - 30 stycznia odbył się pokaz, którego celem było przekazanie uczniom teoretycznych i praktycznych informacji jak uchronić się przed agresją psa. Pokaz przeprowadził Piotr Danalewski (były wojskowy) oraz Mirosław Różański (były policjant) z Włocławka. W pokazie uczestniczył również pies rasy husky syberyjski o imieniu Lucky. Uczniowie dowiedzieli się, że atak psa jest często reakcją na agresję człowieka oraz jakie sygnały wysyła pies przed atakiem. Nauczyli się również co mają zrobić by uniknąć bezpośredniego kontaktu oraz by nie zostać zaatakowanym, a także jeśli jednak to nastąpi to jak mają postąpić aby skutecznie się obronić. Prelegenci zapewnili, że każdy może wychować swojego psa i nauczyć go posłuszeństwa pod warunkiem, że będziemy z nim odpowiednio postępować. Musimy jednak pamiętać, że zwierzęta nie są zabawką i aby zostać ich właścicielem, trzeba być odpowiedzialnym i konsekwentnym.

WYWIADÓWKA SEMESTRALNA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA - FOTORELACJA

  21 stycznia obchodzimy - Dzień Babci, a dzień później, 22 stycznia - Dzień Dziadka. To świetna okazja, żeby złożyć życzenia i przede wszystkim odwiedzić naszych najbliższych. Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej ciepłych i rodzinnych świąt. Dla wielu osób babcia i dziadek to osoby szczególne i wyjątkowe, obdarzające wnuczęta szczerą miłością, zawsze służąc radą i pomocą. Z tego powodu babcie i dziadkowie cieszą się wielkim szacunkiem. W Polsce dzień ten celebruje się nie tylko w domach, ale również w szkołach i innych instytucjach, gdzie odbywają się okolicznościowe spotkania z wierszami i piosenkami. Małe dzieci często przygotowują kolorowe laurki, a starsze obdarowują ich drobnymi prezentami.

"DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS" - POZNAJ SWOJEGO DZIELNICOWEGO

  W dniu 23 stycznia, dzielnicowy st. sierż. Tomasz Pawłowski z Posterunku Policji w Białośliwiu przekazał informacje dotyczące realizacji przez Policję programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Program, którego głównym celem jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa ma za zadanie uspołecznienie działań Policji oraz zbudowanie zaufania pomiędzy Policją a obywatelami. Znajomość swoich dzielnicowych jest niezwykle istotna, choćby dlatego, by wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc.

ŁYŻWY, ŁYŻWY, ŁYŻWY CZYLI UCZNIOWSKIE AKROBACJE NA LODOWISKU

  W poniedziałek - 22 stycznia, grupa chętnych uczniów ze szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych udała się na lodowisko do Piły. Celem tego popołudniowego wyjazdu było nie tylko aktywne spędzenie wolnego czasu pozalekcyjnego ale również okazja by oderwać się chociaż na chwilę od komputerów, telewizorów lub smartfonów i miło spędzić czas wśród kolegów i koleżanek. Mimo, że uczniowskie umiejętności były na różnym poziomie to wszystkim towarzyszył dobry humor i zabawa. Opiekunami wyjazdu byli: Dorota Szmechtig-Szturo, Magdalena Mielnik i Piotr Coblewski.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK DLA SENIORÓW

  Dnia 18 stycznia 2018 r. odbyła się Wigilia Seniora. Dzieci z naszej szkoły specjalnie z tej okazji przygotowały koncert kolęd i piosenek świątecznych. Solistki chóru szkolnego (Jowita Frieske, Julka Konwińska, Monika Zalewska i Gosia Wikariak) zaprezentowały utwory: "Święta, święta", "Wilijna pastorałka" i "Gdy śliczna Panna", a zespół instrumentalny (Jakub Kubacki, Kamil Zalewski, Seweryn Kulka) zagrali kolędy: "Wśród nocnej ciszy" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA WOŚP

  Jak każdego roku chór naszej szkoły wspierał muzycznie akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku w występie uczestniczył również zespół instrumentalny. Wspólnymi siłami wykonaliśmy następujące piosenki: "Wszystkie dzieci nasze są", "Wilijna Pastorałka", "Kolor serca", "Na raz na dwa".

MAGICZNY KAPELUSZ - PROGRAM PROFILAKTYCZNY

  W piątek 19 stycznia uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli inscenizację „Magiczny kapelusz” w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Grupa T” z Torunia. Poprzez swoistą mieszankę edukacji z dużą dawką humoru ukazano istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności oraz poszanowania innych poglądów. Była to refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu, udowadniająca, że to co inne niekoniecznie jest złe. Wszystko oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się on o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot ...

PODUSIA DLA DZIDZIUSIA, CZYLI SAMORZĄD UCZNIOWSKI DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już w najbliższą niedzielę – 14 stycznia, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można nabyć poduszki uszyte przez uczniów oraz ich rodziców. Białośliwski sztab WOŚP znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury. Pomysłodawcą takiej formy wsparcia tegorocznej zbiórki był Samorząd Uczniowski. Cały dochód przeznaczony zostanie "na wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Liczymy w niedzielę na Państwa hojność!

SZKOLNE ETAPY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  W dniach 10-12 stycznia zainteresowani uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do szkolnych etapów konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Uczniowie mieli możliwość konkursowego sprawdzenia swojej wiedzy z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki. Merytorycznie konkursy obejmowały wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz dodatkowe zadania szczegółowe. Konkursowe testy składały się z zadań otwartych i zamkniętych a także wymagających samodzielnego zredagowania dłuższej wypowiedzi pisemnej.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
DZIENNIK ELEKTRONICZNY - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła