26-03-2019 07:52
Nawigacja
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
KADRA
WYCHOWAWCY
DOKUMENTY
KALENDARIUM
GODZINY LEKCYJNE
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA DODATKOWE
PRZYWOZY I ODWOZY
RADA RODZICÓW
PATRON SZKOŁY
BIBLIOTEKA
PEDAGOG
PSYCHOLOG
ŚWIETLICA SZKOLNA
PIELĘGNIARKA SZKOLNA
STOŁÓWKA SZKOLNA
UBEZPIECZENIE
PROJEKT EDUKACYJNY
PROMOCJA ZDROWIA
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
GMINA BIAŁOŚLIWIE
OGŁOSZENIA
HALA SPORTOWA
RODO - INFORMACJE
REKRUTACJA DO SZKÓŁ
Wydarzenie
Medalion z herbem
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
100. ROCZNICA WYDARZEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO W BIAŁOŚLIWIU
PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY W BIAŁOŚLIWIU ZA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "KARTKA DLA RODAKA"
100. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
POKAZALI ŚWIATU, ŻE TU JEST POLSKA!
>
ŻYCZENIA
"BÓG SIĘ RODZI - WOLNOŚĆ DLA POLSKI NADCHODZI", CZYLI PATRIOTYCZNE JASEŁKA (21 grudnia 2018 r.)

   Zbliżamy się do końca roku 2018. Jest to rok szczególny, bo obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie byłoby Polski, gdyby nie ci, którzy ją budowali: chrześcijańscy władcy, rycerstwo, szlachta i prosty lud przywiązany do Boga i swej ziemi. Nie byłoby Polski, gdyby nie wiara Polaków, którzy zanosili swe prośby do Boga i dziękczynienia za wolność, która jest nam nie tylko dana, ale i zadana - jak mówił Święty Jan Paweł II.
   Uczniowie klas Vd i IIIb gimnazjum przygotowali patriotyczne jasełka zatytułowane "Bóg się rodzi - wolność dla Polski nadchodzi". Przedstawione jasełka ukazały, że w tradycji polskiej wielu znakomitych królów, dowódców, żołnierzy i Polaków pielgrzymowało do Matki Boskiej Częstochowskiej, klękało u żłóbka Jezusa, by zanosić tam swe prośby o wolną Polskę i dziękować za odzyskaną niepodległość. Mogliśmy zobaczyć królów Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę, Jana Kazimierza, Jana III Sobieskiego, księdza Piotra Skargę, przeora Jasnej Góry Augustyna Kordeckiego, którzy polecali ojczyznę i Polaków Bożej opiece. Barwne stroje, różnorodne rekwizyty, oprawa muzyczna i prezentacja multimedialna dopełniły przedstawienie. Jasełka przygotowały Justyna Kromulska, Hanna Dominiak i Malwina Rzonska. W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy również koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego oraz solistek, pod kierunkiem Małgorzaty Częstochowskiej. Na zakończenie przedświątecznego spotkania głos zabrała dyrektor szkoły - Zofia Boć-Sosnowska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
(Justyna Kromulska)NAGRODZONO ZESPOŁY UCZNIOWSKIE ZA SPOT FILMOWY - "PRZEMOC-NIEMOC"

   Rozstrzygnięto konkurs na spot filmowy pt. "Przemoc-Niemoc", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białośliwiu. Konkurs skierowany był do uczniów białośliwskich klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. Przedmiotem konkursu było wykonanie spotu filmowego dotyczącego zagadnień związanych ze zjawiskiem przemocy oraz profilaktyki. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały sfinansowane ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białośliwiu. Wręczenie nagród oraz dyplomów zwycięskim zespołom dokonali podczas okolicznościowego apelu szkolnego: kierownik GOPS w Białośliwiu - Paulina Furman, dzielnicowy - Tomasz Pawłowski, zastępca wójta - Renata Sieczka.
   Laureaci konkursu:
I miejsce – klasa VIII A (SP) – opiekun Hanna Bogdańska,
II miejsce – klasa III B (G) – opiekun Aleksandra Konieczna,
III miejsce – klasa III A (G) – opiekun Agnieszka Szulc,
IV miejsce – klasa VIII B (SP) – opiekun Lucyna Wocka-Mickiewicz.
GRATULUJEMY!


DAR SERCA - ZAMIAST ŚWIĄTECZNYCH PREZENTÓW I NAGRODY WSPOMOGLI SARĘ W LECZENIU

   Uczniowie z klasy IIIa (oddział gimnazjalny) oraz klasy VIIIa (szkoła podstawowa) w ostatni przedświąteczny szkolny dzień wykazali się piękną inicjatywą i postawą - DAREM SERCA. Zamiast robienia sobie wzajemnych klasowych prezentów (IIIa) oraz korzyści z otrzymanej finansowej nagrody w konkursie na spot filmowy (VIIIa) zrezygnowali z przyjemności i wszystkie fundusze przeznaczyli na leczenie Sary Popielarskiej z Nieżychowa (gm. Białośliwie). Zebraną wspólnie kwotę wpłacono na konto bankowe Fundacji Złotowianka ze wskazaniem na leczenie Sary.
BRAWO! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!


BETLEJEMSKIE "ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY" DOTARŁO DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ (20 grudnia 2018 r.)

   Białośliwska drużyna harcerska przekazała społeczności szkolnej tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju, któremu towarzyszy przesłanie „Światło, które łączy”.

   Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
   W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
   Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
   Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
(źródło informacji: www.swiatlo.zhp.pl/idea/)INFORMACJA
ŚNIADANIE DAJE MOC...

   "Śniadanie Daje Moc" to program edukacyjny dotyczący zasad zdrowego odżywiania. W naszej szkole również staramy się wdrażać nawyki właściwego odżywiania, dlatego w ramach realizacji założeń programu profilaktycznego każdy wychowawca w swojej klasie przeprowadził na jednej z lekcji wychowawczych - wspólne klasowe śniadanie. Podczas przygotowywania kanapek, odbywały się pogadanki o ważności tego posiłku oraz o znaczeniu spożywanych produktów dla naszego organizmu.

DOBRE UCZYNKI - ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH KOTÓW

   W ramach akcji „100 dobrych uczynków” - uczniowie klasy IIIa gimnazjum zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się fundacja „Vox Animals” ze Śmiardowa Krajeńskiego. Dnia 15 listopada odbyło się spotkanie z przedstawicielką fundacji - Panią Anna Zawioł, której przekazano zebraną karmę.
   Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w tą akcję, a w szczególności uczniom z klas IV .


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła