Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
12-07-2024 15:48
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
ŻYCZENIA
zyczenia wakacyjne 2024.jpg
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO UCZNIÓW KLAS IV-VIII (21 czerwca 2024 r.)

   Zakończenie roku szkolnego oraz odebranie świadectw jest dla uczniów ważnym wydarzeniem w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie słyszą wówczas ostatni dzwonek szkolny i rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje.
   Białośliwscy uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli o godz. 11.00 w okolicznościowej uroczystości wieńczącej rok szkolny 2023/2024. Wydarzenie było również okazją do pożegnania 20 tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej. W zakończonym roku szkolnym naukę w miejscowej szkole realizowało łącznie 335 uczniów, w 15 oddziałach klasowych.

z56a 2024.JPG
KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY - NAGRODY WRĘCZONE (21 czerwca 2024 r.)

   Zakończenie roku szkolnego było również okazją do podsumowania i wręczenia nagród oraz wyróżnień uczniom, którzy brali udział w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych.

kk0 2024.jpg
STYPENDIA WÓJTA GMINY BIAŁOŚLIWIE WRĘCZONE (21 czerwca 2024 r.)

   Tradycyjnie, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, wójt gminy Białośliwie – Ilona Zwierzykowska wręczyła uczniom białośliwskiej szkoły podstawowej stypendia przyznawane w ramach „Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”. W bieżącym roku stypendia otrzymali: Cezary Konieczny, Emilia Łukasik, Ksenia Gwizdowska, Izabella Panek. Stypendia przyznawane są, przez powołaną komisję, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie będącym uchwałą Rady Gminy Białośliwie.

nwojta5 2024.JPG
ZAKOŃCZYLI PRACĘ ZAWODOWĄ W BIAŁOŚLIWSKIEJ SZKOLE (21 czerwca 2024 r.)

   Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 towarzyszyło również pożegnanie dwóch nauczycieli kończących pracę zawodową w białośliwskiej szkole podstawowej. Wraz z końcem roku pracę kończą: odchodząca na emeryturę nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - Mariola Rosa oraz nauczyciel religii – Karol Ramusiewicz. W imieniu całej społeczności szkolnej słowa podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za ich długoletnią pracę naznaczoną wieloma sukcesami zawodowymi oraz piękną kartę koleżeńskiej współpracy złożyła dyrektor szkoły – Jolanta Lubińska. Nie zabrakło również podziękowań, skierowanych do odchodzących nauczycieli, które wyrazili białośliwscy uczniowie.

pozegnanie nli 1 2024.jpg

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO UCZNIÓW KLAS I-III (21 czerwca 2024 r.)

   Uczniowie klas I-III, o godzinie 8.00, uroczystym apelem zakończyli rok szkolny 2023/2024. Było radośnie, dostojnie, a momentami wzruszająco Z wielkim zainteresowaniem uczniowie najmłodszych klas odbierali i oglądali swoje świadectwa promocyjne. W uroczystości brali również udział licznie przybyli rodzice uczniów. Nie zabrakło okolicznościowego występu artystycznego oraz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

z29 2024.JPG
PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW W DNIU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
odwozy1 21 06 2024.JPG

odwozy2 21 06 2024.JPG
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
zakoncz program 2024 1a.jpg
CZWARTOKLASIŚCI W PARKU ROZRYWKI (5 czerwca 2024 r.)

   Uczniowie klas IV odwiedzili - Piracki Park Rozrywki w Kościanie. Była świetna zabawa i dużo śmiechu podczas różnych atrakcji. Nie zabrakło także elementu edukacyjnego w postaci nauki zasad savoir vivre podczas obiadu. W ciągu dnia dzieci miały okazję karmić kozy w mini zoo, poskakać na gigantycznych poduchach, sprawdzić, co skrywa obrotowy domek, czy zawirować w czarnej dziurze. Uczniowie popłynęli w rejs tratwą, ścigali się w miasteczku samochodowym oraz zjeżdżali z mega zjeżdżalni pontonowej. W wiosce indiańskiej przeszli test zręcznościowy, a na koniec mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w parku laserów. (A.Sz.)

koscian5 2024.jpg
"WARSZTATY Z PROJEKTOREM" ZAKOŃCZONE (17 czerwca 2024 r.)

   Uczniowie klasy VIIa zakończyli „Warsztaty z Projektorem”, stając się bogatsi w wiedzę i umiejętności bardzo przydatne w codziennym życiu. Przekonani o swojej sprawczości i wzbogaceni o coś, co jest niesamowicie ważne – że my, młodzi ludzie też mamy wpływ na to, co dzieje się w naszej małej ojczyźnie i nie tylko. Dziękujemy !
   Sprawczynią tego projektu była p. Weronika Marchewka, wolontariuszka pracująca na rzecz programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. (E.P)

apawlak1 2024.jpg

ZAPROSZENIE
zapr 2024 pierwsze klasy.jpg
DRUGOKLASIŚCI W TORUNIU (11 czerwca 2024 r.)

   W dniu 11 czerwca klasy drugie pojechały do Torunia. Poznaliśmy tradycyjne punkty miasta: planetarium, w którym obejrzeliśmy seans filmowy Łajka Astro pies, następnie spacer po Starym Mieście z zabytkowymi kamieniczkami i legendami; flisak, żaby, kot, krzywa wieża; Teatr Baj, rejs statkiem po Wiśle, królowej polskich rzek; pieczenie pierników u Mistrza Bogumiła a następnie to, co lubimy najbardziej - zakup pamiątek w jednym sklepie wyrosły nam słodkie skrzydła. To była wspaniała zapowiedź wakacji! Dziękujemy p. Mikołajowi - przewoźnikowi z Krajenki za szczęśliwą podróż, p. Janowi Balcerzakowi za ciekawe opowieści oraz BP Słoneczna Przygoda za zorganizowanie wycieczki. A rodzicom za umożliwienie wyjazdu, który wpisuje się w kolejne szkolne wspomnienia. (Arleta Iwanowicz)

tor iwan1 2024.jpg
FESTWIWAL NAUK ŚCISŁYCH W TEMATYCE SPORTOWEJ (7 czerwca 2024 r.)

   W dniach 6 i 7 czerwca odbył się w szkole Festiwal Nauk Ścisłych, który realizowany był pod hasłem – „Nauki ścisłe w sporcie, sport w naukach ścisłych”. Festiwal był zorganizowany w ramach projektu - Szkoła z klasą. Na lekcjach matematyki uczniowie opracowywali dane liczbowe o ulubionej formie aktywności sportowej we własnej klasie, wyszukiwali informacje liczbowe o różnych dyscyplinach sportowych. Na lekcjach wychowania fizycznego, w każdej klasie wybierali najlepszego zawodnika w danej dyscyplinie. Na lekcjach fizyki zapoznali się z przykładami zastosowania praw i pojęć fizycznych w sporcie. Podczas festiwalu gościliśmy panią Magdalenę Węgrzyn (Bachmatiuk) – lekkoatletkę, medalistkę olimpijską niesłyszących z Melbourne (2005 r.) i Tajpej (2009 r.) oraz wielokrotną medalistkę mistrzostw świata i Europy, która była kiedyś nauczycielką wychowania fizycznego w białośliwskiej szkole. (A.K.)

afestiwal2 2024.jpg


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,333,538 Unikalnych wizyt