Szkoła Podstawowa Białośliwie - News
02-03-2024 00:40
Nawigacja
· AKTUALNOŚCI
· KONTAKT
· KADRA PEDAGOGICZNA
· WYCHOWAWCY KLAS
· DOKUMENTY SZKOLNE
· DRUKI DO POBRANIA
· ZARZĄDZENIA DYREKTORA
· KALENDARIUM SZKOLNE
· GODZINY LEKCYJNE
· PLAN LEKCJI I KONSULTACJI
· RADA RODZICÓW
· PRZYWOZY I ODWOZY
· PATRON SZKOŁY
· BIBLIOTEKA
· PEDAGOG
· LOGOPEDA
· ŚWIETLICA SZKOLNA
· PIELĘGNIARKA SZKOLNA
· STOŁÓWKA SZKOLNA
· UBEZPIECZENIE
· SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI
· GMINA BIAŁOŚLIWIE
· OGŁOSZENIA-PRZETARGI
· HALA SPORTOWA
· REKRUTACJA DO SZKÓŁ
· EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
· STYPENDIA
· DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
· RODO - INFORMACJE
· FERIE W SZKOLE
Gmina Białośliwie
GOPS Białośliwie
Medalion z herbem
KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNE STROJNE JAJO" (1 marca 2024 r.)

   Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w corocznym konkursie plastycznym „Wielkanocne strojne jajo”. Konkurs ma charakter powiatowy, a jego głównym organizatorem jest Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Zaczynamy jednak od etapu szkolnego. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się w rozwinięciu informacji.

jajo strojne2024MR1.jpg
INFORMACJA
wywiadowka 2024 02 28JL.jpg
ŻYCZENIA FERYJNE
ferie zimow zyczeniaJL2024.jpg
DZIEŃ PRZEBIERAŃCA (9 lutego 2024 r.)
kolor1 2024a.JPG
TŁUSTY CZWARTEK, CZYLI SZALEŃSTWO SMAKOWITYCH PĄCZKÓW (8 lutego 2024 r.)

   Tłusty Czwartek, rozpoczynający ostatni tydzień karnawału, to doskonała okazja, by w imię tradycji do woli objadać się słodkimi pysznościami. Najpopularniejszym wypiekiem na Tłusty Czwartek są oczywiście - pączki, zwykle nadziewane konfiturą lub budyniem i smażone na głębokim tłuszczu. Również w szkole nie zabrakło tych smakowitych słodkości!

paczkiabc 3 2024.jpg
KINO I KRĘGLE SIÓDMOKLASISTÓW (5 lutego 2024 r.)

   Wyjazd uczniów klas VII do Piły pozwolił na obejrzenie w kinie Helios seansu filmowego pt "Cudowny chłopak. Biały ptak'', który przeniósł uczniów w tragiczny i bezwzględny czas II wojny światowej. Śledząc historię Sary, można było przekonać się o niezwykłej sile dobroci , o tym, że nadzieja dodaje skrzydeł i jak wiele odwagi wymaga dobroć , podejmowanie trudnych decyzji oraz czym jest człowieczeństwo. Dopełnieniem wyjazdu była świetna zabawa w kręgielni, która dostarczyła wielu emocji. Siódmoklasiści udali się na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców: Ewy Pawlak (VIIa), Wojciecha Kubińskiego (VIIb) oraz Marii Burzyńskiej. To był emocjonujący, pełen wrażeń i mile spędzony czas! (E.P)

siodmekino1 2024.jpg
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (6 lutego 2024 r.)

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie w dniu 6 lutego. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich jego użytkowników, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. To doskonała okazja do wielu ciekawych lokalnych inicjatyw edukacyjnych, które staną się dodatkowym źródłem wiedzy i narzędzi. Również białośliwska szkoła podjęła projektowe działania w tym zakresie, a ich inicjatorem była nauczycielka informatyki Anita Kocunik przy współudziale Angeliki Szulc i Justyny Heimann.

a1 internet2024.JPG
INFORMACJA

   Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z oferty zajęć, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Aby usprawnić ich organizację prosimy o przesłanie deklaracji swojego udziału do wybranego nauczyciela. Potwierdzenia udziału należy wysłać za pomocą wiadomości Librusa, do najbliższego piątku, do godz. 11. Zapraszamy!

oferta plakatferyjnaJL2024.jpg
WKRÓTCE FERIE ZIMOWE

   Ferie zimowe, jak co roku, są ruchome i w różnych województwach przypadają w różnych terminach. Już za kilka dni, uczniowie z ostatnich pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego rozpoczną swój feryjny wypoczynek.

ferie 2024 mapka terminy2024.jpg
BAL KARNAWAŁOWY Z PANEM KLEKSEM (2 lutego 2024 r.)

   Najmłodsi uczniowie z klas I-III mieli okazję bawić się podczas tradycyjnego balu karnawałowego, który odbywał się z udziałem Pana Ambrożego Kleksa. Oj działo się, działo…! I choć bal już się zakończył, to wspomnienia będą z nami jeszcze długo.

bal z kleksem1 2024.jpg
PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI (31 stycznia 2024 r.)

   Nadszedł ten wyczekiwany moment wśród uczniów klasy pierwszej - pasowanie na czytelnika. Dzieci zdały oficjalny test, by móc w pełni korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki. Czas na niesamowitą czytelnicza przygodę rozpoczęty!

czytelnicy0 2024.jpg
SEANS FILMOWY I LODOWISKO (25 stycznia 2024 r.)

   Seans filmowy w kinie Helios oraz lodowisko było celem wyjazdu szóstoklasistów do Piły. Film „Wonka” przeniósł uczniów w magiczny świat czekolady i fantazji. Uczestnicząc w podróży z młodym Willym Wonką szóstoklasiści doświadczyli, że czasem marzenia stają się rzeczywistością. Dopełnieniem wyjazdu była świetna zabawa na lodowisku, która dostarczyła wielu emocji i sportowej rekreacji. Uczniowie udali się na wycieczkę pod opieką swoich wychowawców: Hanny Bogdańskiej (VIa), Piotra Coblewskiego (VIb) oraz Ewy Ziarnik. To był atrakcyjny i mile spędzony czas!

kinolyzwy0 2024.jpg
PIĄTOKLASIŚCI W AKADEMII PANA KLEKSA (17 stycznia 2024 r.)

   Uczniowie klas Va i Vb obejrzeli w pilskim kinie Helios uwspółcześnioną wersję klasycznej bajki Jana Brzechwy – „Akademia Pana Kleksa”. Najnowsza wersja filmowa, pochodząca z 2023 roku, nawiązuje również do kultowej ekranizacji zrealizowanej w 1983 roku, gdzie tytułową rolę profesora Kleksa odgrywał Piotr Fronczewski. W obecnej wersji w rolę profesora Kleksa wcielił się Tomasz Kot. Współczesna filmowa ekranizacja bajki przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę …
    Piątoklasiści udali się do kina pod opieka swoich wychowawców: Wojciecha Coblewskiego (Va), Malwiny Rzonskiej (Vb) oraz Piotra Coblewskiego.

kleks1 2024.jpg

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook - SP Bialosliwie
Dziennik - LIBRUS
Kuratorium
Ministerstwo
OKE Poznań
CDN - Piła
PPP Piła - Wyrzysk
Wygenerowano w sekund: 0.01 1,264,240 Unikalnych wizyt